Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Historia Polski i świata

HISTORIA

Sortuj wg: Nazwa produktu | ▲ Cena
Dywizjon 303 - Arkady Fiedler.
Cena: 15,00 zł
szt.
Dywizjon 303 - Arkady Fiedler.

Książka jest pięknym i porywającym reportażem z pola bitwy. Autor skupia się przede wszystkim na najważniejszych wydarzeniach z udziałem Polaków. Nie brakuje również "zbliżeń" na konkretne osoby. Mamy okazję poznać wyczyny takich asów jak: Witold Urbanowicz czy sierżant Frantiszek. Warto zwrócić uwagę na to, że wszystkie powietrzne zmagania obudowane są wątkami cywilnymi.

Historia Polski 1945-2010 - Robert Jaworski.
Cena: 21,50 zł
szt.
Historia Polski 1945-2010 - Robert Jaworski.

Książka prezentuje najnowsze dzieje państwa polskiego - od roku 1945. Opisuje żmudny proces odbudowy kraju, wyjaśnia zależności polityczne - bez nadinterpretacji faktów i zdarzeń. Czas formowania się III Rzeczpospolitej to momenty, które zaowocowały obecnym kształtem i ustrojem państwa. Publikacja porządkuje te wydarzenia, wprowadzając czytelnika w mechanizmy, które obecnie rządzą krajem.

Historia Polski I i II wojna światowa - Robert Jaworski.
Cena: 21,50 zł
szt.
Historia Polski I i II wojna światowa - Robert Jaworski.

Książka I i II wojna światowa w zwięzły sposób przedstawia historię narodu polskiego w dwóch największych konfliktach zbrojnych. Dla naszego kraju był to okres szczególny - odzyskania niepodległości i ponownej jej utraty. Na kartach tej książki czytelnik znajdzie odpowiedź na wiele nurtujących pytań dotyczących tego trudnego okresu. Obiektywnie przedstawione fakty historyczne wzbogacone zostały o wiele fotografii i zestawień, które obrazują sytuację gospodarczą i ówczesny status społeczeństwa polskiego. 

Historia Polski pod zaborami - Robert Jaworski.
Cena: 21,50 zł
szt.
Historia Polski pod zaborami - Robert Jaworski.

Książka w klarowny sposób tłumaczy, w jaki sposób doszło do rozbiorów Polski. Ujawnia powiązania decydentów w sprawie państwa polskiego z mocarzami Europy XVIII wieku. Okres od roku 1772, kiedy odbył się pierwszy rozbiór Polski, po rok 1918, w którym odrodziła się II Rzeczpospolita, obfitował w wiele przełomowych momentów dla dziejów Polski, które zostały szczegółowo opisane i zobrazowane wieloma fotografiami, mapami oraz zestawieniami statystycznymi.

Historia Polski. Polska Jagiellonów - Robert Jaworski.
Cena: 21,50 zł
szt.
Historia Polski. Polska Jagiellonów - Robert Jaworski.

Książka Polska Jagiellonów przedstawia historię naszego kraju w okresie wzrostu jego najmłodszych struktur państwowych. Ukazuje także rozwój gałęzi kultury, sztuki i nauki, który to dał o sobie znać w późniejszym czasie, kiedy talenty kształcone w ówczesnej odnowionej Akademii Krakowskiej rozpoczęły swoją działalność na skalę państwową. Czytelnik będzie mógł poznać motywy działań władców, relacje państwa polskiego z liczącymi się na scenie politycznej mocarstwami. Liczne fotografie, obrazy i ryciny umieszczone w książce z pewnością przybliżą te odległe wieki.

Historia Polski. Rzeczpospolita Obojga Narodów - Robert Jaworski.
Cena: 21,50 zł
szt.
Historia Polski. Rzeczpospolita Obojga Narodów - Robert Jaworski.

Książka przedstawia historię naszego kraju w czasie rodzących się problemów związanych z państwowością. Diagnozuje przyczyny zachodzących zmian, wyjaśnia zależności i relacje między państwami czyhającymi na polskie tereny. Opowiada historię od okresu bezkrólewia do czasów panowania ostatniego polskiego króla - Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jest praktycznym źródłem wiedzy o minionych wiekach, wzbogaconym o wiele fotografii, map, rycin i obrazów,

Opowiedzieć PRL - Katarzyna Chmielewska, Grzegorz Wołowiec.
Cena: 28,40 zł
szt.
Opowiedzieć PRL - Katarzyna Chmielewska, Grzegorz Wołowiec.

Od momentu, w którym Polska Ludowa przekształciła się w rzeczywistość historyczną i przestała określać tak narodową i społeczną egzystencję, jak i życie codzienne jej obywateli, minęło ponad dwadzieścia lat. Dziwne byłoby, gdyby w tym okresie nie zaszły zmiany w jej postrzeganiu i - co równie ważne - wartościowaniu.

Mity Greków i Rzymian - Alicja Wach-Brzezińska.
Cena: 29,00 zł
szt.
Mity Greków i Rzymian - Alicja Wach-Brzezińska.

Proponujemy państwu podróż śladami nieprawdopodobnych przygód bogów i herosów starożytnej Grecji i Rzymu, na nowo opowiedzianych przez pryzmat miłości i towarzyszących jej uczuć, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Przyjrzymy się mitycznym wątkom oplecionym wokół tematu miłości, by dostrzec ich ponadczasowość i wyraziste analogie, jakie istnieją między ich przesłaniem a historiami, o których czytamy bądź słyszymy niemal codziennie. Tę interesującą lekturę polecam wszystkim miłośnikom barwnej epoki starożytnej, a także uczniom studiującym lekturę tego okresu.

Elbląski wielki gołąb - Edward Janusz Jaremczuk.
Cena: 30,00 zł
szt.
Elbląski wielki gołąb - Edward Janusz Jaremczuk.

Od pamiętnego lądowania na polu obok Elbląga w 1912 roku minęło wiele lat. Dziś wiemy, że wtedy do Elbląga naprawdę przyleciał "wielki gołąb" i faktycznie zmienił historię miasta. Po jego przylocie miejscy radcowie zdecydowali o budowie lotniska. Miasto Elbląg zaczęło funkcjonować oraz rozwijać się wraz z lotniskiem i lotnictwem. 

Operacja Argo - Matt Baglio, Antonio Mendez.
Cena: 32,00 zł
szt.
Operacja Argo - Matt Baglio, Antonio Mendez.

O tym jak CIA i Hollywood połączył siły, by dokonać najbardziej ryzykownej akcji ratunkowej w historii XX wieku. Po przeszło trzydziestu latach od tamtych wydarzeń wywiadowca uchyla rąbka tajemnicy i przedstawia szczegóły niezwykle złożonej i niebezpiecznej operacji "Operacja Argo", porywająca opowieść o fałszywych tożsamościach i międzynarodowej intrydze, stanowi świadectwo niezwykłej współpracy, jaka nawiązała się między Hollywood a jedną z czołowych agencji wywiadowczych świata.

Rodowód Słowian - Kosiński Tomasz Józef.
Cena: 34,90 zł
szt.
Rodowód Słowian - Kosiński Tomasz Józef.

Książka ma charakter popularnonaukowy. Otwiera ją przegląd teorii o pochodzeniu Słowian: od naukowych po fantastyczne, np. kosmiczne. Potem autor, korzystając z odkryć archeologów i prac językoznawców, snuje opowieść o dawnych dziejach Europy Środkowej: od prehistorii do wczesnego średniowiecza. Obszerny rozdział poświęca badaniom genetycznym i wnioskom z nich wypływającym: Słowianie, a wśród nich protoplaści Polaków, żyją na Nizinie Środkowoeuropejskiej znacznie dłużej, niż mogło się wydawać.

Katyń - Allen Paul.
Cena: 34,90 zł
szt.
Katyń - Allen Paul.

Prawdy nie da się zataić choć na obiektywną relację o tej strasznej zbrodni czekaliśmy kilkadziesiąt lat. Słynna praca amerykańskiego dziennikarza jest nie tylko niezwykłym źródłem wiedzy na temat zbrodni ukrywanej przez dziesiątki lat. Autor z pasją i precyzją opisał przyczyny, dzieje i próby jej zafałszowania, wyjaśnił w jaki sposób stalinowskie prześladowania wpłynęły na losy Polaków. O tragedii katyńskiej opowiedział na przykładzie trzech rodzin. Ich dramat przedstawił na szerokim. rzetelnie udokumentowanym tle polskiej historii od 1939 po 1992 rok, gdy władze rosyjskie wreszcie opublikowały Rozkaz nr 13, w którym Stalin osobiście nakazał rozstrzelanie polskich jeńców z Kozielska, starobielska i Ostaszkowa.

Kobiety w mafii - Milka Kahn, Anne Veron.
Cena: 34,90 zł
szt.
Kobiety w mafii - Milka Kahn, Anne Veron.

Rola kobiet w mafii była przez długi czas bagatelizowana. Ograniczone do statusu ofiary, zdominowane przez mężczyzn, odesłane do domowych zajęć, są szacownymi wizytówkami mafiosów, prezentującymi się jako doskonałe, nieskazitelne, podporządkowane. Trudno sobie wyobrazić, że te "madonny" są żonami krwawych zabójców. Kim są naprawdę te kobiety, towarzyszące mężom i synom w ich życiu zbrodniarzy i więźniów? Madonnami czy matkami chrzestnymi? Ta książka ukazuję, że od zawsze odgrywały one ważną rolę w łonie organizacji przestępczych: rolę strażniczek mafijnej tradycji. Podczas gdy mężczyźni przebywają w kryjówkach lub pod kluczem, one kultywują i przekazują mafijne wartości. Kiedy owdowieją, popychają synów do wendetty i coraz częściej same stają się bossami. A jednak wiele z nich decyduje się pewnego dnia, z obawy o swoje życie, zerwać z rodziną mafijną, podjąć współpracę z wymiarem sprawiedliwości i stać się jedną ze "skruszonych", by skończyć z przestępczością i rozpocząć normalne życie.

A zatem madonny czy matki chrzestne? Aby to rozstrzygnąć, zaprezentowano portrety kobiet cosa nostry, ndranghety i kamorry. Ich niezwykłe losy zostały nam opowiedziane głównie poprzez niepublikowane dotąd świadectwa, zebrane na miejscu.

Polska ogórkowa - Michał Ogórek.
Cena: 34,99 zł
szt.
Polska ogórkowa - Michał Ogórek.

Zbiór satyrycznych felietonów i miniatur jednego z najdowcipniejszych Polaków. Na ostro, ironicznie i bez trzymanki o naszej polityce, historii, kulturze oraz jej braku. Kto nas bije w piersi? Jak smakuje lizing przez szybkę? Dlaczego płeć jest słaba? Jak zlikwidowano seks? Jak żyć samym powietrzem? Oraz dziesiątki innych pytań, które wywołają w was śmiech i inne zdrowe reakcje na absurdy naszej rzeczywistości.

Masa o żołnierzach polskiej mafii - Artur Górski, Jarosław Sokołowski.
Cena: 35,00 zł
szt.
Masa o żołnierzach polskiej mafii - Artur Górski, Jarosław Sokołowski.

Wstrząsająca opowieść o ludziach od czarnej roboty polskiej mafii.

Opowieści mafijnych "dołów" są i zabawne, i tragikomiczne, i przygnębiające. Chłopcy żyli szybko, pełnią życia, ale ze świadomością, że śmierć czyha za każdym rogiem. Często nie tylko czyhała, ale także brała co swoje. Ci, którzy przeżyli, w tym tomie dokonują obrachunku sumienia.

Czerwone niebo nad Wołyniem - Barbara Iskra-Kozińska.
Cena: 35,00 zł
szt.
Czerwone niebo nad Wołyniem - Barbara Iskra-Kozińska.

Jest to książka wartościowa z wielu względów. Jej Autorka, aczkolwiek z racji wieku nie uczestniczyła bezpośrednio w opisywanych zdarzeniach, zna je bardzo dobrze z relacji uczestniczących w nich członków swej najbliższej rodziny - ziemiańskiej rodziny Kozińskich, zamieszkałej na Kresach "od zawsze"; stąd jej wartości dokumentalne.

Są i wartości inne - humanistyczne i artystyczne. Autorka mocno podkreśla to, co łączy, a nie to, co dzieli narody polski i ukraiński. Uwidacznia się to w jej głębokim uznaniu i podziwie dla bogactwa kultury ukraińskiej - jak choćby w cytowaniu ukraińskich pieśni, opisywaniu obyczajów, szczegółów ubioru, i ukazywaniu i podkreślaniu postaw bohaterów książki.

Walki o Elbląg styczeń-luty 1945 - Gliniecki Tomasz.
Cena: 35,00 zł
szt.
Walki o Elbląg styczeń-luty 1945 - Gliniecki Tomasz.

Jest to popularnonaukowe ujęcie starć o miasto, leżące na przecięciu tras sowieckich i niemieckich armii, które na kilka tygodni stało się areną krwawych zmagań i przypieczętowało odcięcie części hitlerowskich wojsk w kotle Prus Wschodnich.

Elbląskie okruchy XX wieku - Tomasz Gliniecki
Cena: 35,00 zł
szt.
Elbląskie okruchy XX wieku - Tomasz Gliniecki

Autor jest elblążaninem z urodzenia i wyboru. Pisze i opowiada o swoim mieście od wielu lat. Od niedawna wrócił do przypominania jego przeszłości. Pisze bardzo ciekawie, wyjątkowo potraktował dziejowy przełom i przemianę niemieckiego Elbinaga w polski Elbląg, bo bez tego łącznika jak twierdzi mówienie o historii byłoby niekompletne.

Słowik Kristin Hannah
Cena: 36,90 zł
szt.
Słowik Kristin Hannah

Światowy bestseller, nagrodzona tytułem książki roku 2016 w kategorii powieść historyczna.

Polskie lotnictwo wojskowe 1918-1920 - Hubert Mordawski.
Cena: 36,90 zł
szt.
Polskie lotnictwo wojskowe 1918-1920 - Hubert Mordawski.

Ciekawa i wszechstronna geneza naszego lotnictwa wojskowego i jego udział w zmaganiach polskich sił zbrojnych o utrzymanie odrodzonej państwowości i ustalenie granic II Rzeczypospolitej. Autor ukazuje złożoność problemów, z którymi borykało się nasze lotnictwo w wojnie z Ukraińcami i Rosją sowiecką. Przywołuje liczne, często już zapomniane nazwiska i opisuje czyny bojowe polskich lotników - prawdziwych bohaterów tamtych wydarzeń. Nowością w literaturze przedmiotu jest pokazanie działalności eskadr i dywizjonów lotnictwa w ścisłej współpracy z siłami lądowymi w najważniejszych bitwach i operacjach wojskowych oraz dokonanie obiektywnej oceny ich wpływu na przebieg i wynik toczonych walk.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl