Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Historia Polski i świata

HISTORIA

Sortuj wg: ▲ Nazwa produktu | Cena
Historia Polski. Polska Jagiellonów - Robert Jaworski.
Cena: 21,50 zł
szt.
Historia Polski. Polska Jagiellonów - Robert Jaworski.

Książka Polska Jagiellonów przedstawia historię naszego kraju w okresie wzrostu jego najmłodszych struktur państwowych. Ukazuje także rozwój gałęzi kultury, sztuki i nauki, który to dał o sobie znać w późniejszym czasie, kiedy talenty kształcone w ówczesnej odnowionej Akademii Krakowskiej rozpoczęły swoją działalność na skalę państwową. Czytelnik będzie mógł poznać motywy działań władców, relacje państwa polskiego z liczącymi się na scenie politycznej mocarstwami. Liczne fotografie, obrazy i ryciny umieszczone w książce z pewnością przybliżą te odległe wieki.

Historia Polski. Rzeczpospolita Obojga Narodów - Robert Jaworski.
Cena: 21,50 zł
szt.
Historia Polski. Rzeczpospolita Obojga Narodów - Robert Jaworski.

Książka przedstawia historię naszego kraju w czasie rodzących się problemów związanych z państwowością. Diagnozuje przyczyny zachodzących zmian, wyjaśnia zależności i relacje między państwami czyhającymi na polskie tereny. Opowiada historię od okresu bezkrólewia do czasów panowania ostatniego polskiego króla - Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jest praktycznym źródłem wiedzy o minionych wiekach, wzbogaconym o wiele fotografii, map, rycin i obrazów,

Katedra w Barcelonie - Ildefonso Falcones.
Cena: 54,90 zł
szt.
Katedra w Barcelonie - Ildefonso Falcones.

I połowa XIV wieku. W stolicy księstwa Katalonii, Barcelonie krzyżują się najważniejsze szlaki handlowe i miasto wciąż się rozrasta - w stronę morza. Mieszkańcy ubogiej dzielnicy Ribera postanawiają Własnymi rękami wybudować wspaniałą katedrę maryjną - kościół Santa Maria del Mar. Historia budowy splata się z losami dwóch mężczyzn, Arnaua i Joaneta, przybranych braci, których los wystawi na najcięższą próbę.

Katyń - Allen Paul.
Cena: 34,90 zł
szt.
Katyń - Allen Paul.

Prawdy nie da się zataić choć na obiektywną relację o tej strasznej zbrodni czekaliśmy kilkadziesiąt lat. Słynna praca amerykańskiego dziennikarza jest nie tylko niezwykłym źródłem wiedzy na temat zbrodni ukrywanej przez dziesiątki lat. Autor z pasją i precyzją opisał przyczyny, dzieje i próby jej zafałszowania, wyjaśnił w jaki sposób stalinowskie prześladowania wpłynęły na losy Polaków. O tragedii katyńskiej opowiedział na przykładzie trzech rodzin. Ich dramat przedstawił na szerokim. rzetelnie udokumentowanym tle polskiej historii od 1939 po 1992 rok, gdy władze rosyjskie wreszcie opublikowały Rozkaz nr 13, w którym Stalin osobiście nakazał rozstrzelanie polskich jeńców z Kozielska, starobielska i Ostaszkowa.

Kobiety w mafii - Milka Kahn, Anne Veron.
Cena: 34,90 zł
szt.
Kobiety w mafii - Milka Kahn, Anne Veron.

Rola kobiet w mafii była przez długi czas bagatelizowana. Ograniczone do statusu ofiary, zdominowane przez mężczyzn, odesłane do domowych zajęć, są szacownymi wizytówkami mafiosów, prezentującymi się jako doskonałe, nieskazitelne, podporządkowane. Trudno sobie wyobrazić, że te "madonny" są żonami krwawych zabójców. Kim są naprawdę te kobiety, towarzyszące mężom i synom w ich życiu zbrodniarzy i więźniów? Madonnami czy matkami chrzestnymi? Ta książka ukazuję, że od zawsze odgrywały one ważną rolę w łonie organizacji przestępczych: rolę strażniczek mafijnej tradycji. Podczas gdy mężczyźni przebywają w kryjówkach lub pod kluczem, one kultywują i przekazują mafijne wartości. Kiedy owdowieją, popychają synów do wendetty i coraz częściej same stają się bossami. A jednak wiele z nich decyduje się pewnego dnia, z obawy o swoje życie, zerwać z rodziną mafijną, podjąć współpracę z wymiarem sprawiedliwości i stać się jedną ze "skruszonych", by skończyć z przestępczością i rozpocząć normalne życie.

A zatem madonny czy matki chrzestne? Aby to rozstrzygnąć, zaprezentowano portrety kobiet cosa nostry, ndranghety i kamorry. Ich niezwykłe losy zostały nam opowiedziane głównie poprzez niepublikowane dotąd świadectwa, zebrane na miejscu.

Łowcy szpiegów
Cena: 39,90 zł
szt.
Masa o żołnierzach polskiej mafii - Artur Górski, Jarosław Sokołowski.
Cena: 35,00 zł
szt.
Masa o żołnierzach polskiej mafii - Artur Górski, Jarosław Sokołowski.

Wstrząsająca opowieść o ludziach od czarnej roboty polskiej mafii.

Opowieści mafijnych "dołów" są i zabawne, i tragikomiczne, i przygnębiające. Chłopcy żyli szybko, pełnią życia, ale ze świadomością, że śmierć czyha za każdym rogiem. Często nie tylko czyhała, ale także brała co swoje. Ci, którzy przeżyli, w tym tomie dokonują obrachunku sumienia.

Milion kropli - Victor de Arbol.
Cena: 39,00 zł
szt.
Milion kropli - Victor de Arbol.

To, co na początku wydawało się zemstą, okazuje się początkiem drogi, która prowadzi Gonzalo w głąb rodzinnej przeszłości. Mężczyzna odkrywa fascynującą historię swojego ojca, Eliasa Gila, bohatera walki z faszyzmem, który jako młody inżynier wierzący w ideały rewolucji wyjechał z Austrii do ZSRR, gdzie został aresztowany i zesłany na straszliwą wyspę Nazino. Stał się potem bohaterem najmroczniejszych lat w dziejach Hiszpanii.

Mity Greków i Rzymian - Alicja Wach-Brzezińska.
Cena: 29,00 zł
szt.
Mity Greków i Rzymian - Alicja Wach-Brzezińska.

Proponujemy państwu podróż śladami nieprawdopodobnych przygód bogów i herosów starożytnej Grecji i Rzymu, na nowo opowiedzianych przez pryzmat miłości i towarzyszących jej uczuć, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Przyjrzymy się mitycznym wątkom oplecionym wokół tematu miłości, by dostrzec ich ponadczasowość i wyraziste analogie, jakie istnieją między ich przesłaniem a historiami, o których czytamy bądź słyszymy niemal codziennie. Tę interesującą lekturę polecam wszystkim miłośnikom barwnej epoki starożytnej, a także uczniom studiującym lekturę tego okresu.

Mity starożytnych Egipcjan - Alicja Wach-Brzezińska
Cena: 39,00 zł
szt.
Mity starożytnych Egipcjan -  Alicja Wach-Brzezińska

Zapraszamy państwa w kolejną fascynującą, pełną tajemnic i mroczną podróż - tym razem śladami bogów starożytnego Egiptu. Cywilizacja starożytnego Egiptu jest starsza od większości innych kultur, ukształtowała się około połowy IV tysiąclecia p.n.e. i trwała do IV wieku n.e., opierając się wpływom Greków i Rzymian, ulegając dopiero chrześcijaństwu, narzuconemu edyktem cesarza rzymskiego Teodozjusza. Przyjrzymy się mitycznym wątkom związanym z miłością, by dostrzec ich ponadczasowość i wyraziste analogie, jakie istnieją między ich przesłaniem a historiami, o których czytamy bądź słyszymy niemal codziennie. Tę interesującą lekturę polecam wszystkim miłośnikom barwnej epoki starożytnej, a także uczniom studiującym kulturę tego okresu.

Najgorsze decyzje w historii świata - Stephen Weir.
Cena: 39,90 zł
szt.
Najgorsze decyzje w historii świata - Stephen Weir.

W zajmujący sposób prezentuje dzieje ludzkiej bezmyślności.

Niemcy bronią się przed Polską. Ewolucja taktyki Blitzkriegu 1918-1933 - Robert Citino.
Cena: 49,90 zł
szt.
Niemcy bronią się przed Polską. Ewolucja taktyki Blitzkriegu 1918-1933 - Robert Citino.

Książka opisuje procesy zachodzące w Reichswehrze w latach 1918-1933. Choć "spętana kajdanami traktatu wersalskiego", była ona kuźnią myśli wojskowej, która przeobraziła sposób prowadzenia działań wojennych: myśli, która odciska swe piętno do dziś, znajdując wielu naśladowców.

Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III - Piotr Zychowicz.
Cena: 44,90 zł
szt.
Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III - Piotr Zychowicz.

Autor na kartach książki spiera się ze słynnym brytyjskim historykiem skazanym za negowanie Holokaustu - Davidem Irvingiem. Jest to najbardziej antyhitlerowska książka wydana w III Rzeczpospolitej. Zawiera zaginiony rozdział "Paktu Ribbentrop-Beck"!

Niewiadomski - zabić prezydenta - Patryk Pleskot.
Cena: 44,90 zł
szt.
Niewiadomski - zabić prezydenta - Patryk Pleskot.

Książka ta, jak pisze sam autor, jest nie tyle biografią, ile próbą znalezienia odpowiedzi na narzucające się niemal od razu pytanie: Dlaczego?. Dlaczego Eligiusz Niewiadomski, malarz i teoretyk sztuki, wykładowca, działacz niepodległościowy, zabił pierwszego prezydenta odrodzonej Rzeczypospolitej Gabriela Narutowicza? Czy człowiek rodzi się zabójcą? Czy też to splot nieszczęśliwych okoliczności doprowadza go do tragicznego finału?

Nowe tajemnice Watykanu - Bernard Lecomte.
Cena: 39,90 zł
szt.
Nowe tajemnice Watykanu - Bernard Lecomte.

Dlaczego i w jaki sposób papież stał się nieomylny? Kim była kobieta stojąca za Piusem XII? Czy Watykan pomagał po wojnie nazistowskim zbrodniarzom? Czy papież Jan XXIII w 1962 roku uratował świat przed nuklearną apokalipsą? Czy można być jednocześnie katolikiem i masonem? Co znaleziono w grobie świętego Piotra? Co właściwie powiedzieli sobie w 1989 roku Gorbaczow i Jan Paweł II? Czy Jan Paweł II tuszował pedofilskie zbrodnie?.

O pomnikach wojennych Powiatu Elbląskiego do 1945 roku - Tomasz Agejczyk.
Cena: 75,00 zł
szt.
O pomnikach wojennych Powiatu Elbląskiego do 1945 roku - Tomasz Agejczyk.

Właściwe nagrobki zmarłych żołnierzy lub kombatantów, stawiane były najczęściej przez ich rodziny. Niewiele zachowało się w lapidariach tworzonych od pewnego czasu. Wyjątkowo ciekawym przykładem właściwych nagrobków jest kamień nagrobny z Nielęgowa, poświęcony poległemu w I wojnie światowej Gustavowi Kuhl - oficerowi gwardii cesarza Wilhelma II w Berlinie. Nie można przy okazji zapomnieć o pomniku znajdującym się na cmentarzu jenieckim rosyjskich żołnierzy w Pólku koło Pasłęka. Do dzisiaj zachowała się jedynie płyta z inskrypcją w języku niemieckim i rosyjskim, przechowywana w Izbie Pamięci w Pasłęku.

Operacja Argo - Matt Baglio, Antonio Mendez.
Cena: 32,00 zł
szt.
Operacja Argo - Matt Baglio, Antonio Mendez.

O tym jak CIA i Hollywood połączył siły, by dokonać najbardziej ryzykownej akcji ratunkowej w historii XX wieku. Po przeszło trzydziestu latach od tamtych wydarzeń wywiadowca uchyla rąbka tajemnicy i przedstawia szczegóły niezwykle złożonej i niebezpiecznej operacji "Operacja Argo", porywająca opowieść o fałszywych tożsamościach i międzynarodowej intrydze, stanowi świadectwo niezwykłej współpracy, jaka nawiązała się między Hollywood a jedną z czołowych agencji wywiadowczych świata.

Opowiedzieć PRL - Katarzyna Chmielewska, Grzegorz Wołowiec.
Cena: 28,40 zł
szt.
Opowiedzieć PRL - Katarzyna Chmielewska, Grzegorz Wołowiec.

Od momentu, w którym Polska Ludowa przekształciła się w rzeczywistość historyczną i przestała określać tak narodową i społeczną egzystencję, jak i życie codzienne jej obywateli, minęło ponad dwadzieścia lat. Dziwne byłoby, gdyby w tym okresie nie zaszły zmiany w jej postrzeganiu i - co równie ważne - wartościowaniu.

Polska ogórkowa - Michał Ogórek.
Cena: 34,99 zł
szt.
Polska ogórkowa - Michał Ogórek.

Zbiór satyrycznych felietonów i miniatur jednego z najdowcipniejszych Polaków. Na ostro, ironicznie i bez trzymanki o naszej polityce, historii, kulturze oraz jej braku. Kto nas bije w piersi? Jak smakuje lizing przez szybkę? Dlaczego płeć jest słaba? Jak zlikwidowano seks? Jak żyć samym powietrzem? Oraz dziesiątki innych pytań, które wywołają w was śmiech i inne zdrowe reakcje na absurdy naszej rzeczywistości.

Polskie lotnictwo wojskowe 1918-1920 - Hubert Mordawski.
Cena: 36,90 zł
szt.
Polskie lotnictwo wojskowe 1918-1920 - Hubert Mordawski.

Ciekawa i wszechstronna geneza naszego lotnictwa wojskowego i jego udział w zmaganiach polskich sił zbrojnych o utrzymanie odrodzonej państwowości i ustalenie granic II Rzeczypospolitej. Autor ukazuje złożoność problemów, z którymi borykało się nasze lotnictwo w wojnie z Ukraińcami i Rosją sowiecką. Przywołuje liczne, często już zapomniane nazwiska i opisuje czyny bojowe polskich lotników - prawdziwych bohaterów tamtych wydarzeń. Nowością w literaturze przedmiotu jest pokazanie działalności eskadr i dywizjonów lotnictwa w ścisłej współpracy z siłami lądowymi w najważniejszych bitwach i operacjach wojskowych oraz dokonanie obiektywnej oceny ich wpływu na przebieg i wynik toczonych walk.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl