Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Lektury szkolne

Sortuj wg: ▲ Nazwa produktu | Cena
Akademia Pana Kleksa - Jan Brzechwa.
Cena: 14,00 zł
szt.

Jedna z najpopularniejszych książek dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy wydana 1946 roku. Pomimo upływu lat powieść wciąż bawi i zaskakuje kolejne pokolenia. Prawdopodobnie każde dziecko po przeczytaniu lektury marzy, by odwiedzić bajkę o Panu Kleksie.

Ania z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery.
Cena: 25,00 zł
szt.

Ania z Zielonego Wzgórza należy do światowego kanonu literatury dziecięcej. W Polsce jest lekturą szkolną w klasie szóstej.

Chatka Puchatka - Alan Alexander Milne.
Cena: 24,90 zł
szt.

Wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół - pluszowych zabawek - w stumilowym lesie. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością, z drugiej filozoficznym podejściem do życia.

Chłopi - Władysław Reymont.
Cena: 22,50 zł
szt.

Pierwsza to w literaturze polskiej powieść, której jedynymi bohaterami są chłopi, gdzie świat przedstawiony zamyka się w granicach jednej wsi, a dramaturgia zdarzeń wpisana jest w rytm zmieniających się pór roku, rytm prac polowych i wiejskich rytuałów. Wiosna, Lato, Jesień, Zima. Wydanie z opracowaniem, notatki na marginesie, cytaty, które warto znać, streszczenie.

Czarna owieczka - Jan Grabowski
Cena: 11,90 zł
szt.

Osierocona owieczka wychowuje się razem ze szczeniakiem. Wynika z tego mnóstwo zabawnych sytuacji. Metka sypia w psiej budzie, obszczekuje gości, służy, a nawet biega po podwórku z kością w zębach!

Dynastia Miziołków - Joanna Olech.
Cena: 26,90 zł
szt.

Książka opowiada o losach zabawnego Miziołka i jego rodziny - Mamiszona, Papiszona oraz młodszego rodzeństwa Kaszydła i Małego Potwora.

Dzieci z Bullerbyn - Astrid Lindgren.
Cena: 26,90 zł
szt.

Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna mieszkają w Bullerbyn. To maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko.

Kamizelka - Bolesław Prus.
Cena: 3,50 zł
szt.

Wydanie kompletne, bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.

Karolcia - Maria Kruger.
Cena: 15,00 zł
szt.

Karolcia to jedna z najpopularniejszych książek dla dzieci. Pełna humoru, przygody, zabawnych dialogów i zwrotów akcji. W Polsce książka jest obowiązkową lekturą dla uczniów w szkole podstawowej. Dzieci lubią ją m.in. dla tego, że często same marzą o takim magicznym, spełniającym życzenia koraliku.

Katarynka - Bolesław Prus.
Cena: 2,50 zł
szt.

Kompozycyjnie Katarynka podzielona jest na dwie części. Pierwsza jest silnie nasycona wątkami biograficznymi, druga stanowi właściwą akcję noweli.

Kordian - Juliusz Słowacki.
Cena: 5,50 zł
szt.

Polska pod jarzmem cara - zbrodniarza. Patrioci planują na niego zamach. Jeden z nich, tajemniczy młodzieniec w masce, podejmuje się zabić znienawidzonego tyrana. Wpisuje się tym samym w krąg działań, które zaplanował szatan u progu kolejnego stulecia. Czy mu się powiedzie? Czy ma na tyle odwagi, by działać na rzecz własnego, zniewolonego i upokorzonego narodu? A może Kordian, bo o nim tu mowa, jest zbyt słaby?

Mały Książę - Antoine Saint-Exupery.
Cena: 14,90 zł
szt.

Tytułowy Książę, udając się w podróż po wszechświecie, poznaje różnorakie typy ludzkie, charaktery i upodobania, reprezentowane przez mieszkańców kolejnych planet. Wreszcie trafia do miejsca centralnego swojej wędrówki - Ziemi. W istocie, z pozoru tylko prosta, opowieść niesie ze sobą przesłanie filozoficzne. Jest to przede wszystkim surowa, lecz nie pozbawiona przyjaznego smutku, krytyka ludzi, którzy zapomnieli o podstawowej wartości jaką jest istotny kontakt z drugą jednostką.

Mitologia - Jan Parandowski.
Cena: 42,00 zł
szt.

"Mitologia" najbardziej znana książka Jana Parandowskiego, zyskała kilkanaście wydań i od dawna pozostaje w kanonie lektur polskiej inteligencji.

O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski.
Cena: 10,50 zł
szt.

Historia wydarzyła się naprawdę. Lampo mieszkał we Włoszech, potrafił podróżować pociągami i dojechać tam, gdzie chciał. Jego losy opisał Roman Pisarski i to dzięki niemu dzieci w Polsce mogą poznać tego wyjątkowego psa. To opowieść o prawdziwej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem, opowiada o przywiązaniu i poświęceniu.

Pies Baskerville'ów - Arthur Conan Doyle.
Cena: 19,95 zł
szt.

Jedna z najsłynniejszych powieści z Sherlockiem Holmesem w roli głównej. Akcja rozgrywa się na ponurych bagnach hrabstwa Devon, gdzie w tajemniczych okolicznościach giną kolejni spadkobiercy majątku Baskerville'ów. Miejscowa ludność przypisuje te zgony pradawnej klątwie...Sherlock Holmes, błyskotliwy jak zawsze, stawia czoła tej zawiłej zagadce.

Pięciopsiaczki - Wanda Chotomska.
Cena: 22,90 zł
szt.

Balbina urodziła szczeniaczki. Pięć pachnących, miłych psiaczków. Szybko okazało się, że to okropne pięciosiusiaczki, po których trzeba ciągle wycierać podłogę. Pięciogryzaczki, postrach kapci i foteli. I że jest ich za dużo jak na jeden dom. Trzeba pięciopsiaczki oddać w dobre ręce. Karol i Karolina mają z tym pełno roboty!

Puc, Bursztyn i Goście - Jan Grabowski.
Cena: 19,90 zł
szt.

Bohaterami tej pełnej ciepłego humoru książki są dwa psy, Puc i Bursztyn, które na podwórzu pędzą życie pełne psot i figlów. Pewnego dnia ich beztroską zabawę przerywa wizyta niezwykłych gości - dwóch rasowych, rozpieszczonych piesków z Warszawy. Dzięki wiejskim psom Tiuzdej i Mikado poznają uroki prawdziwego życia i przeżywają liczne przygody.

Samotność Bogów - Dorota Terakowska.
Cena: 29,90 zł
szt.

Dorota Terakowska pisze książki czytane zarówno przez dzieci i młodzież jak i dorosłych. Młodsi czytelnicy kochają ich magiczną atmosferę, starsi doceniają pracę, jaką włożyła autorka w wymyślenie własnej wersji literatury.

Sposób na Alcybiadesa - Edmund Niziurski.
Cena: 15,00 zł
szt.

Wydanie kompletne bez cięć i skrótów w treści. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.

Syzyfowe prace - Stefan Żeromski.
Cena: 8,50 zł
szt.

Dzieje rusyfikacji i walki z nią w klasycznej lekturze szkolnej.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl