Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

"Burza" na Wołyniu - Władysław Filar.

HISTORIA
48.5
PLN
"Burza" na Wołyniu - Władysław Filar.
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
5 dni
Cena: 48,50 zł
Cena netto: 39,43 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

DE64-819E8

Producent:
Rytm Oficyna Wyd.

Produkty powiązane

303. Dywizjon Myśliwski w bitwie o Wielką Brytanię - Jacek Kutzner. 303. Dywizjon Myśliwski w bitwie o Wielką Brytanię - Jacek Kutzner.

Fascynująca książka o dywizjonie 303, najsłynniejszym polskim dywizjonie myśliwskim operującym w 1940 roku, w okresie Bitwy o Wielką Brytanię. Weryfikacja tego, co znamy i wiemy o Dywizjonie z książki Arkadego Fiedlera, do dziś będącej gimnazjalną lekturą. Czy polscy lotnicy wnieśli faktycznie tak duży wkład w pokonanie Luftwaffe? Czy zawsze pierwsi zauważali przeciwnika? Czy byli wolni od ludzkich słabości? Czy potrafili używać radia? Czy chcieli uczyć się angielskiego? Czy odnieśli najwięcej zwycięstw? Autor na ponad 400 stronach rozprawia się z legendą dywizjonu 303, poddając drobiazgowej analizie wiele nieznanych wcześniej dokumentów strony polskiej, brytyjskiej i niemieckiej. Korzystając z rękopisów, wytworzonych ręką uczestników ówczesnych wydarzeń, konfrontuje je z innymi źródłami i pokazuje jak wiele w historii jest jescze obszarów nam nieznanych. To co uwiarygodnia lekturę, to dbałość o szczegóły.

Cena: 58,00 zł

Czerwone niebo nad Wołyniem - Barbara Iskra-Kozińska. Czerwone niebo nad Wołyniem - Barbara Iskra-Kozińska.

Jest to książka wartościowa z wielu względów. Jej Autorka, aczkolwiek z racji wieku nie uczestniczyła bezpośrednio w opisywanych zdarzeniach, zna je bardzo dobrze z relacji uczestniczących w nich członków swej najbliższej rodziny - ziemiańskiej rodziny Kozińskich, zamieszkałej na Kresach "od zawsze"; stąd jej wartości dokumentalne.

Są i wartości inne - humanistyczne i artystyczne. Autorka mocno podkreśla to, co łączy, a nie to, co dzieli narody polski i ukraiński. Uwidacznia się to w jej głębokim uznaniu i podziwie dla bogactwa kultury ukraińskiej - jak choćby w cytowaniu ukraińskich pieśni, opisywaniu obyczajów, szczegółów ubioru, i ukazywaniu i podkreślaniu postaw bohaterów książki.

Cena: 35,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl