Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
. Mord na Wołyniu T.2 Zbrodnie ukraińskie w ...
Cena: 39,90 zł
szt.
  • nowość
Bunt starych bogów
Cena: 36,90 zł
szt.
  • nowość
Wojna bogów
Cena: 34,90 zł
szt.
  • nowość
Rodowód Słowian - Kosiński Tomasz Józef.
Cena: 34,90 zł
szt.
Rodowód Słowian - Kosiński Tomasz Józef.

Książka ma charakter popularnonaukowy. Otwiera ją przegląd teorii o pochodzeniu Słowian: od naukowych po fantastyczne, np. kosmiczne. Potem autor, korzystając z odkryć archeologów i prac językoznawców, snuje opowieść o dawnych dziejach Europy Środkowej: od prehistorii do wczesnego średniowiecza. Obszerny rozdział poświęca badaniom genetycznym i wnioskom z nich wypływającym: Słowianie, a wśród nich protoplaści Polaków, żyją na Nizinie Środkowoeuropejskiej znacznie dłużej, niż mogło się wydawać.

Powstanie warszawskie 1944 - Hanns von Krannhals.
Cena: 79,90 zł
szt.
Powstanie warszawskie 1944 - Hanns von Krannhals.

To doskonale napisane i świetnie udokumentowane dzieło wywołało swego czasu w Niemczech prawdziwą sensację. Był to czas, kiedy dawni naziści zajmowali wysokie stanowiska w Republice Federalnej, szacunkiem cieszył się wspomniany Reinefarth, burmistrz miasteczka Westerland na wyspie Sylt. Dlatego praca von Krannhalsa, obnażająca przynajmniej zbrodnie SS, zadziałała jak przysłowiowy kij włożony w mrowisko. W PRL nie została wydana ze względów cenzuralnych.

Wielcy zdrajcy w dziejach świata. Od starożytności po nasze czasy - Pedro May.
Cena: 39,00 zł
szt.
Wielcy zdrajcy w dziejach świata. Od starożytności po nasze czasy - Pedro May.

Książka to przykład dobrej literatury popularnonaukowej. To zarazem przystępna powtórka z historii i zbiór ciekawostek. Znalazło się tu także i miejsce na wspomnienie istnienia pewnych niepotwierdzonych hipotez i teorii spiskowych, przy czym są tu one traktowane raczej wzmiankowo.

Dzieje Polski i Polaków - Jarosław Krawczyk.
Cena: 49,90 zł
szt.
Dzieje Polski i Polaków - Jarosław Krawczyk.

Publikacja Jarosława Krawczyka, mistrza eseju historycznego, przybliża czytelnikom historię Polski od czasów najdawniejszych po okres nam współczesny. Polityczne i wojenne dzieje Polski ukazane są na barwnym tle obyczajowym poszczególnych epok. Przystępnie autor przybliża też gospodarcze problemy w historii kraju, tak często zaniedbywane. Dzieło zdobi bogata szata ikonograficzna w postaci zdjęć, map, obrazów, reprodukcji dokumentów.

Czerwone niebo nad Wołyniem - Barbara Iskra-Kozińska.
Cena: 35,00 zł
szt.
Czerwone niebo nad Wołyniem - Barbara Iskra-Kozińska.

Jest to książka wartościowa z wielu względów. Jej Autorka, aczkolwiek z racji wieku nie uczestniczyła bezpośrednio w opisywanych zdarzeniach, zna je bardzo dobrze z relacji uczestniczących w nich członków swej najbliższej rodziny - ziemiańskiej rodziny Kozińskich, zamieszkałej na Kresach "od zawsze"; stąd jej wartości dokumentalne.

Są i wartości inne - humanistyczne i artystyczne. Autorka mocno podkreśla to, co łączy, a nie to, co dzieli narody polski i ukraiński. Uwidacznia się to w jej głębokim uznaniu i podziwie dla bogactwa kultury ukraińskiej - jak choćby w cytowaniu ukraińskich pieśni, opisywaniu obyczajów, szczegółów ubioru, i ukazywaniu i podkreślaniu postaw bohaterów książki.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl